niedziela, 7 maja 2017

De Molen, Bommen & Granaten


Alkohol: 11,9%
Ekstrakt: 30%

Kraj pochodzenia: Holandia

Kolor: [8/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [9/10]
Nasycenie: [3/10]
Opakowanie: [2/10]

Cena: 22,50 zł / 0,33 l [Piwomaniak]

Uwagi: Potężny mocą Barley Wine od holenderskiego De Molena. Piw w kolorze ciemno miedzianym, klarowne zasadniczo, jednak z niewielką zawiesiną. Piana w kolorze beżowym jest średnio obfita, średnio trwała, gęsta, lekko oblepiająca i ładnie się prezentująca. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niskim poziomie intensywności.

W zapachu dominuje aromat alkoholowy, słodkiej nalewki. Do tego trochę chmielowych nut, karmel, czekolada i czerwone owoce. Gdzieś tam w oddali kołacze lekko metaliczna nuta. Ogólnie jest intensywnie, dobrze, ale nie wybitnie.

Smakowo mamy słodkie, oleiste, pełne piwo z średniej wielkości goryczką. Alkohol jest dobrze ułożony, chociaż czuć moc piwa (głównie w grzaniu). Mamy tutaj aromaty karmelowe, czekoladowe, chmielowe (żywiczne), a do tego czerwone owoce (wiśnie, maliny) i owoce leśne (jeżyny, jagody). Piwo pomimo mocy i zdecydowanie degustacyjnego charakteru pije się całkiem przyjemnie.

Podsumowując, bardzo udany Barley Wine. Nie jest to może typowy amerykański przedstawiciel, raczej w kierunku wyspiarskiego klasyka na sterydach.

Ocena końcowa: 8,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz