Menu

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Porter Warmiński



Alkohol: 9%
Ekstrakt: 21%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [9/10]
Piana: [4/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [/410]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 6,29 zł / 0,5 l [Piotr i Paweł]

Uwagi: Po przelaniu do butelki ukazuje się czarny trunek, który nawet pod ostrym światłem rozjaśnia się jedynie nieznacznie. Jest to chyba najciemniejszy polski porter jakiego było dane mi pić do tej pory. Na minus kiepska piana, od początku niewielkich rozmiarów, na dodatek po chwili pozostaje po niej jedynie malutka obręcz.

W zapachu jest bardzo typowo dla tego gatunku, pojawiają się aromaty karmelowe, kawowe i czekoladowe, a także całkiem przyjemny orzech włoski. Alkohol co ciekawe jest ledwie wyczuwalny mimo mocy 9%. Smakowo jest również porterowo na wskroś, nuty orzechowe (bardziej intensywne niż w innych porterach), karmelowe i kawowe. Piwo ma również lekką słodycz, dzięki czemu jest trochę inne od np. bardzo wytrawnego Żywca Portera. Na plus brak posmaku zbożowego typowego dla słabszych piw z browaru Kormoran. Kolejnym plusem jest bardzo ładnie przykryty alkohol, który jest tylko lekko wyczuwalny i w żaden sposób nie jest irytujący i przeszkadzający w degustacji.

Podsumowując, jest to kolejny udany polski porter, nie jest może tak dobry jak Grand Imperial Porter, ale na pewno nikt się nie zawiedzie podczas jego degustacji.

Ocena końcowa: 7/10

2 komentarze:

  1. Według mnie to drugi w kolejności, po Łódzkim, porter w Polsce. Grand Imperial Porter to jednak trochę lżejsza waga, więc nie porównywał bym ich tą samą miarą. No, ale tak czy siak ocena nie jest niska, więc narzekać nie można.

    Pozdrawiam,
    http://smakpiwa.wordpress.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Grand Imperial Porterowi bliżej do porterów górnej fermentacji (jak recenzowany przeze mnie belgijski Viven Porter) niż do rodzimych baltic porterów. Ja preferuję te pierwsze, dlatego ocena w pełni subiektywna :)

    OdpowiedzUsuń